Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Zasuwy nożowe SISTAG DN1600 na budowę syfonu w Warszawie stanowiącego ostatni element układu przesyłowego ścieków z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni „Czajka” MPWiK w m.st. Warszawie S.A.

W lipcu 2010 roku w postępowaniu przetargowym wybrano wykonawcę systemu przesyłowego ścieków. Realizacja inwestycji będzie stanowiła II. etap budowy układu przesyłowego, który będzie obejmował min. wykonanie syfonu pod Wisłą.

W skład konsorcjum wchodzą następujące firmy:
Przedsiębiorstwo Robót Górniczych „METRO” Sp. z o.o. (lider konsorcjum),

HYDROBUDOWA POLSKA S.A.,
HYDROBUDOWA 9 S.A.,
INFRA S.A.


Zakres robót na prawym brzegu rzeki obejmuje budowę m.in.:

  • kolektorów ogólnospławnych o łącznej długości ok. 300 m wykonanych w technologii bezwykopowej;
  • podziemnej komory zasuw o kubaturze ok. 800 m³;
  • obudowy tunelowej z tubingów żelbetowych o długości 1370 m (ok.10 m pod dnem Wisły) dla poprowadzenia przewodów syfonu. Obudowa wykonana zostanie metodą tunelową z zastosowaniem zmechanizowanej tarczy, dla średnicy wewnętrznej 4,50 m
  • szybów: startowego i odbiorczego dla tarczy zmechanizowanej
  • komory wejściowej i wyjściowej z komorą rozprężną syfonu przez adaptacje szybów startowego i odbiorczego;

Na lewym brzegu Wisły wybudowane zostaną m.in.:

  • budynek krat
  • pompownia „Farysa

Wartość kontraktu na wykonanie w/w robót wynosi PLN 176.620.654,15 z VAT. Według podpisanej umowy, prace budowlane zakończą się do 31 grudnia 2011 r.
Zadanie jest realizowane w ramach Projektu „Zaopatrzenie w wodę i oczyszczanie ścieków w Warszawie – Faza IV” współfinansowanego z Funduszu Spójności Unii Europejskiej.

W ramach tego projektu AFT Sp. z o.o. dostarczy 8 szt. zasuw nożowych DN1600 produkowanych przez firmę SISTAG. Urządzenia te zostały zaprojektowane specjalnie na potrzeby regulacji przepływu ścieków w syfonie, aby zapobiec jego zapowietrzeniu. Zastosowano specjalną unikalną konstrukcję korpusu pozwalającą na dokładną regulację przepływu w pełnym zakresie. Dodatkowo urządzenie jest wyposażone w demontowalne osłony zabezpieczające korpus przed wycieraniem. regeneracja tych osłon może zostać wykonana bez potrzeby demontażu zasuwy z rurociągu. Było to jedno z podstawowych założeń przy projektowaniu armatury regulacyjnej dla syfonu.

Inżynierowie z AFT uczestniczyli w procesie projektowania syfonu od samego początku, konsultując i pomagając w rozwiązaniu wszystkich problemów jakie występowały w trakcie tworzenia ostatecznej wizji syfonu. Całkowita wartość dostaw urządzeń na potrzeby budowy syfonu pod Wisła zakontraktowanych w AFT wynosi ponad 1 mln EUR.

Wykonanie układu przesyłowego oraz rozbudowa i modernizacja Zakładu Oczyszczalni Ścieków „Czajka” umożliwi oczyszczanie ścieków z centralnej i północnej części Warszawy oraz sąsiadujących gmin. Dzięki realizacji przedsięwzięcia przepustowość oczyszczalni wzrośnie niemal dwukrotnie, a wszystkie ścieki powstające w mieście będą oczyszczone, co przyczyni się do znaczącej poprawy jakości wody w Wiśle.


Sekretariat
+48 61 820 51 45
Formularz kontaktowy
Imię i nazwisko
Adres e-mail
Telefon kontaktowy *
Treść wiadomości
* opcjonalnie
Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:


Formularz kontaktowy
Adres e-mail
Firma
Ulica
Miasto
Kod
Telefon
Treść wiadomości
Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom: